Андриј Садовиј

Сподели со своите пријатели

Градоначалникот на Лавов Андриј Садовиј денеска соопшти дека околу 90 отсто од градот е без струја, дека трамваите и тролејбусите не работат и дека се можни прекини во водоснабдувањето. Loading… „Деведесет проценти од градот е без струја. Чекаме дополнителни информации од дистрибуцијата на електрична енергија. Трамваите и тролејбусите не работат.Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Седум лица загинаа, а 11 се повредени во ракетните напади на руските сили утринава врз градот Лавов во западна Украина, соопшти денеска регионалниот гувернер Максим Козицки. Loading… Тој додаде дека бројот на жртви би можел да продолжи да расте, бидејќи продолжуваат напорите на спасувачките тимови, пренесува Си-Ен-Ен.   Заробени БританциПрочитај повеќе