Андреј Волков

Сподели со своите пријатели

Руските вооружени сили соопштија дека назначиле еден од највисоките руски команданти на чело на мировните сили во регионот Нагорно-Карабах, спорна област каде повторно се зголемуваат тензиите меѓу Ерменија и Азербејџан. Loading… Руското Министерство за одбрана соопшти дека командата на мировните сили во Нагорно Карабах наместо досегашниот командант генерал-мајор Андреј ВолковПрочитај повеќе