Андреј Келин

Сподели со своите пријатели

Русија во четвртокот ја обвини Велика Британија дека е „премногу длабоко“ вклучена во конфликтот во Украина, предупредувајќи дека ризикува „опасна“ ескалација на кризата. Loading… Андреј Келин, рускиот амбасадор во Обединетото Кралство, тврди дека британски „специјалисти“ биле вмешани напад со беспилотни летала врз руската флота на Црното Море на крајот наПрочитај повеќе