Андреј Белоусов

Сподели со своите пријатели

Извозот на руска нафта годинава ќе биде поголем отколку пред ескалацијата на конфликтот со Украина, изјави првиот вицепремиер Андреј Белоусов. Loading… Тој смета дека овие информации укажуваат на неуспех на западните санкции против Москва. Се проценува дека годинава пратките на сурова нафта од Русија ќе достигнат околу 250 милиони тони,Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Претседателот на Белорусија, Александар Лукашенко, од 28 февруари до 2 март ќе престојува во официјална посета на Народна Република Кина, пренесува агенцијата БелТА, повикувајќи се на прес-службата на претседателот на Белорусија. Loading… Лукашенко ќе се сретне со кинескиот претседател Си Џинпинг, а главни теми на разговор ќе бидат развојот наПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Руската економија годинава ќе се намали за нешто повеќе од два отсто, многу поблага од очекуваното, а и инфлацијата ќе биде поблага, изјави првиот вицепремиер Андреј Белоусов. Loading… Руската економија е погодена од големи санкции наметнати од западните земји кон Русија поради нејзината инвазија на Украина, но последиците се покажааПрочитај повеќе