Андреј Баевски

Сподели со своите пријатели

Проруски функционер во регионот на Доњецк рече дека сè уште има „мали џебови“ на украинскиот отпор во Соледар, пренесува Sky News. Loading… Руските власти денеска објавија дека ја презеле контролата врз Соледар по повеќемесечна битка, додавајќи дека тоа е клучен чекор. „Точно, во моментов има уште мали џебови на отпорПрочитај повеќе