Алјаска ерлајнс

Сподели со своите пријатели

Патник на летот на Алјаска ерлајнс од Атланта, Џорџија, до Сиетл, Вашингтон, е обвинет за закана со бомба поради која пилотите го приземјиле авионот во Спокејн, Вашингтон, објави Сиетл Тајмс. Loading… Според весникот, документите поднесени во Окружниот суд на САД наведуваат дека Брендон Скот (38) се соочува со обвиненија заПрочитај повеќе