Алексеј Милер

Сподели со своите пријатели

Шефот на рускиот државен гасен гигант Газпром, Алексеј Милер денеска изјави дека во германското подземно складиште ќе има доволно гас уште два до два и пол месеци. Loading… Говорејќи на конференцијата „Русија енергетска недела“ во Москва, Милер ја предупреди Европа за последиците од откажувањето од рускиот гас, велејќи дека „немаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Русија има резерви на гас во следните 100 години, а некои наоѓалишта ќе бидат оперативни и во употреба до 2120 година, изјави директорот на „Гаспром“ Алексеј Милер. Loading… „Нашите руски клиенти ќе имаат пристап до евтино и сигурно снабдување со енергија. Клучно е да се запамети дека домашните потрошувачи имаатПрочитај повеќе