Александар Лаврентиев

Сподели со своите пријатели

Турција наскоро може да ги укине ограничувањата за прелети на руски авиони во Сирија, изјави специјалниот претставник на рускиот претседател за Сирија, Александар Лаврентиев. Loading… Анкара нема да поставува услови за Москва, посочи тој и додаде дека турското раководство било принудено на такви одлуки поради политизирањето на сириското прашање подПрочитај повеќе