Александар Грушко

Сподели со своите пријатели

Москва внимателно ги следи „меѓуизбори“ во САД и е свесна за предлозите на некои републиканци за намалување на воената помош за Украина во случај на нивна победа, изјави рускиот заменик министер за надворешни работи Александар Грушко во интервју за руската телевизија канал Звезда. Loading… „Се разбира, ги следиме случувањата воПрочитај повеќе