Алекс Сорос

Сподели со своите пријатели

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп изјави дека нема да седи со скрстени раце додека Фондацијата „Сорос“ инвестира милиони долари за да го спречи неговото враќање во Белата куќа. Loading… Наследникот на Џорџ Сорос, неговиот син Алекс, штотуку седна во фотелјата на својот татко, започна офанзива против поранешниот американски претседател, заканувајќиПрочитај повеќе