Ајден Аслин

Сподели со своите пријатели

Британец, заробен од руските сили во Украина, откри како го тепале, боделе и го прашале дали сака „брза или убава“ смрт. Loading… Ајден Аслин, кој сега се вратил во Британија, изјавил за Сан, пренесува Гардијан, дека бил држен во самица пет месеци и дека бил „полошо третиран од куче“. ТојПрочитај повеќе