Ахмед Куреи

Сподели со своите пријатели

Поранешниот палестински премиер Ахмед Куреи, кој имаше клучна улога во привремениот мировен договор со Израел од 1993 година, почина на 86-годишна возраст. Loading… Палестинскиот претседател Махмуд Абас во средата потврди дека Куреи починал. Причината за смртта не е објавена, но познато е дека Куреи, познат по прекарот Абу Ала, веќеПрочитај повеќе