Стаорец „изел“ 18.000 евра во банкомат

Сподели со своите пријатели

Најмалку еден стаорец се провлекол низ дупка во задниот дел на банкоматот североистокот на Индија и искасал банкноти во вредност од 18.000 долари, соопштила полицијата.

 

Loading...

 

Надзорникот на полицијата во градот Тинсукиа рекол дека техничарите пристигнале на 11 јуни за да ја поправат расипаната машина на државната банка на Индија, а во неа пронашле мртов стаорец и изџвакани банкноти во вредност од 18.000 евра.

 

 

Стаорецот влегол во банкоматот низ малиот отвор за кабли, пренесува АП.

Вработените во банката рекле дека по тој повод е наредена истрага.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Мелони по поразот на нејзината партија: „Не можам ни да се напијам бидејќи трае постот“

Leave a Reply