„СИЛА БОГА НЕ МОЛИ“: Андрејевиќ „го демолираше“ кошот на Гостивар (ФОТО)

Сподели со своите пријатели

Кошаркарот на Куманово Александар Андрејевиќ беше меѓу најефикасните на денешниот натпревар против Гостивар, во кој Куманово славеше.

Loading...

 

 

Откако реализираше низа забивања во кошот на противникот, истиот попушти односно штрафовите се олабавија и кошот потскокна кон него.

 

Моментот во кој Андрејевиќ сфаќа дека кошот се крева од паркетот

 

Судиите мораа да дадат продолжен тајм аут додека се направат поправките, по што мечот продолжи без проблеми, а Куманово впиша нова победа.

Loading...

 

 

 

 

 

Loading...

 

 

 

Текст/фото: Никола Ивановски


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *