Шест лекции за добар сексуален живот со вашата партнерка

Сподели со своите пријатели

На жената мора да и дадете до знаење дека толку добро изгледа, што не можете да го тргнете погледот од неа, пренесува порталот Репортед повикувајќи се на совети од хрватски Јутарњи лист.

Loading...

За да постигнете максимален ефект во кревет, а во истовреме да водите љубов со вашата партнерка на оригинален начин, без притоа да копирате сцени од еротски филмови, ова се неколкуте совети до кои треба да се придржувате.

Лекција број 1: Секоја техника од порно филм е – погрешна!

Мажите се обидуваат да ги копираат порно глумците и се што на крајот добиваат е незадодволна жена. Идеалното водење љубов значи уживање, креативност, спонтаност и интимност, а се што ви нудат порно филмовите е роботски секс.

Лекција број 2.

Повеќето мажи се возбудени ако ги погледнете невообичаено или ако се задишете во нив. Но кај жените ситуацијата е поинаква. Кај нив прво треба да допрете во главата, а дури потоа можете да тргнете надолу…Освен тоа мора да имате и добра приказна

Лекција број 3.

Разговорот е клучен. На жената мора да и дадете до знаење дека толку добро изгледа, што не можете да го тргнете погледот од неа. „Валканиот разговор“ дури е и пожелен.

Loading...

Лекција број 5.

Мажите и жените во секс тргнуваат со една цел – да постигнат оргазам. Но тоа е погрешно со оглед дека целосниот чин може да биде прекрасен доколку знаете што правите. Предиграта ја зголемува сексуалната возбуда, така што не е лошо да започнете со бакнежи и со масажа…Тука лежи вистинската забава.

Лекција број 6.

Пронајдете го тајното место на жената и задржете се таму што е можно подолго. Дали е тоа воопшто фамозната Г-точка или не, воопшто не е важно.

 


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.