СДСМ со нова 34.”бомба” – овојпат пред Владата на РМ

Сподели со своите пријатели

Социјалдемократскиот Сојуз на Македонија за денес во 14:30 часот, ја најави 34 -та по ред прес конференција на која според изјавите на Зоран Заев, ќе бидат објавени нови прислушкувани разговори.

Loading...

Прес конференцијата ќе се одржи пред Владата на РМ, каде во моментот се поставени шатори на опозицискиот блок насловен како ”Кампот на слободата”.

Според најавите, денес ќе бидат објавени наводни финансиски малверзации на владеачката структура.

Leave a Reply