СДСМ: Слушнете како Груевски нарачал пазар со ДУИ за Законот за бранители

Сподели со своите пријатели

На денешната прес конференција која СДСМ ја одржа во Гостивар, претседателот на општинската организација, Благојче Трпески, обвини дека Законот за бранители не е донесен затоа што СДСМ и ДУИ така се договориле.

Loading...

Претседателот на Општинската организација денес објави нелегално снимени телефонски разговори меѓу државни и локални функционери, кои, според него, докажуваат криминал и злоупотреби на власта.

За поладневните часови е предвиден и марш низ улиците на градот, по што ќе има и митинг на градскиот плоштад, велат од СДСМ.

Leave a Reply