Ретривер кој се однесува како тврдоглаво дете: Смешно им е на сите, освен на сопственикот (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Кучињата некогаш се како мали деца. Најдобар пример е златниот ретривер на кој не му беше доста од прошетка и се налути на сопственикот кој се обиде насилно да го внесе во автомобилот.

Loading...

По прошетката на дождот, кога тој и неговиот сопственик се приближиле до автомобилот, кучето прво се ослободило од поводникот, а потоа легнало на асфалтот натопен од дождот.

Решил да протестира и да се обиде да добие уште неколку минути пешачење, но неговиот сопственик не сакал да попушти.

Затоа, решил да го земе кучето и да го внесе во автомобилот.

Се испостави дека не е баш така едноставно бидејќи ретриверот целосно се опуштил и бил тежок како вреќа олово.

Кучето на крајот го призна поразот и ја прифати својата судбина.

Глетката насмеа многу луѓе, но не и сопственикот кој многу се мачеше.

 

Loading...

 

@krissytina570♬ original sound – 🌸🌼ĶŘÏŞŤÏŅÅ🌼🌸