Ракетен напад врз Миколаев, уништена трикатна зграда

Сподели со своите пријатели

Едно лице е повредено во руски ракетен напад врз административна зграда во јужниот украински град Миколаев, соопштија официјални лица.

Loading...

Властите во Миколаев соопштија дека ракета погодила трикатница околу 1 часот по полноќ, при што едно лице е полесно повредено.

Уништена е управната зграда, а оштетена е и блиската пекара.

Сите информации поврзани со најновите случувања со војната во Украина можете да ги прочитате ТУКА.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Отруена сопругата на шефот на украинското разузнавање?