Потврден прв случај на коронавирус во Македонија


Коронавирусот пристигна во Македонија, откако е потврдено присуството кај еден повратник од Италија.

Попладнево беа спроведени тестирања кај лицето, пишуваат националните медиуми.

Loading...

Во секој момент премиерот Оливер Спасовски и министерот за здравство Венко Филипче ќе одржат вонредна прес конференција.

Никола Ивановски


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *