08.05.2015 13:55

Поради вчерашното невреме без струја шест кумановски села

Facebook Twitter Google+

Како што информира Регионалниот центар за управување со кризи, поради дефект во електродистрибутивната мрежа, без електрична енергија се повеќе села во источниот крај на Куманово.

Без струја се селото Кшање, поточно дел кај Казнено Поправниот Дом во истоименото село, селото Клечовце, Пезово, Пелинце, Челопек и Никуљане.

loading...

До 15 часот, без струја ќе бидат Жележничка станица Табановце како и населено место Сланиште.

 


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments