10.05.2015 20:19

Поради побарана оставка на премиерот: Канал 5 го прекина интервјуто со Максим Димитриевски (видео)


Интервјуто на Канал 5 со Максим Димитриевски, претседател на Советот на општина Куманово беше прекинато и тргнато од сајтот на телевизијата.

Димитриевски говореше за одлуките на Советот на општината и го повика премиерот прес конференцијата да ја одржи во Куманово.

loading...

„Како кога пред 7 дена кога Конгрес држеше ВМРО-ДПМНЕ се беше во ред? Му порачувам на премиерот Никола Груевски и на ужалената министерката за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска веднаш да си поднесат оставки“, рече Димитриевски, и во тој момент интервјуто беше прекинато од студиото на Канал 5.

 

 


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments