Полицијата не дозволи пристап до Владата – протестите преселени пред Собрание

Сподели со своите пријатели

Започнаа денешните најавени протести најавени за 18 часот, но пред Собранието на РМ, откако полицијата според медиумите кои се на лице место, не дозволила приод до Илинденска б.б.

Loading...

11181992_811678762219371_7552419817855377699_o

 

11198392_1423690981272348_164258537_n

Полициските сили беа распоредени околу Владата и околните улици уште пред 18 часот.

11205534_10153009938788725_5612800088125312169_n

Според неофицијалните информации постирани на фан страната ”Стоп за полициска бруталност” , во моментот пред Собранието на РМ се наоѓаат над 3000 лица.

ФОТО: Радио Слободна Европа

Loading...

 

 

Leave a Reply