Песков: Русија не напаѓа цивилни објекти во Украина

Сподели со своите пријатели

Русија не извршила и не спроведува напади врз цивилни објекти за време на специјалната воена операција во Украина, изјави денеска портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков.

Loading...

Според него, немало и нема напади на цивилни објекти во Украина, туку само на цели кои директно или индиректно се поврзани со воените капацитети.

Песков, на прес-конференцијата, истакна дека руската специјална воена операција имала свои задачи, кои биле извршени, пренесе ТАСС.

Сите информации поврзани со најновите случувања со војната во Украина можете да ги прочитате ТУКА.