Ова е најскапата венчаница во светот, направена од стотици дијаманти (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Изнајмување или купување венчаница е еден од поскапите свадбени трошоци. Но, сите трошоци за венчавки не се ништо во споредба со цената на најскапата венчаница во светот…

Loading...

Создадена е од египетскиот дизајнер Хани ел Бехри и се претстави на неодамнешната модна ревија во Каиро.

https://www.instagram.com/p/B6gAYY7l_Ox/?utm_source=ig_embed

Цената на оваа венчаница се проценува на неверојатни 15 милиони долари, изработена е од стотици дијаманти и скапоцени камења.

Венчаницата е исто така со необичен, асиметричен крој. Предниот дел е пократок, додека одзади достигнува до подот, а има вел долг неколку метри, кој е украсен со sвездички, а честа да се носи оваа креација припадна на актерката Маџи Омар.

https://www.instagram.com/p/B6gTOV6leO0/?utm_source=ig_embed

Leave a Reply