18.04.2015 09:27

Отстранете ги акните со аспирин


За да ги отстраните акните од вашето лице, не мора да фрлате големи суми на скапа козметика.

Сè што ви е потребно се мали количини на состојки кои сигурно ги имате дома – чај од камилица, мед и малку јаболков оцет.

loading...

Добро измешајте половина чаша јаболков оцет со лажичка мед и една чаша чај од камилица. Малку нека отстои, а пред спиење нанесете ја оваа смеса на лицето со помош на газа или памук. Друга опција е да измешате јаболков оцет со една таблета аспирин. Најдобро е да користите домашен јаболков оцет.

За најдобри резултати, најдобро е да ја нанесувате смесата која ќе ја одберете секојдневно, и наскоро ќе забележите дека акните ќе исчезнат, а кожата ќе стане мека и мазна.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments