18.04.2015 09:27

Отстранете ги акните со аспирин

Facebook Twitter Google+

За да ги отстраните акните од вашето лице, не мора да фрлате големи суми на скапа козметика.

Сè што ви е потребно се мали количини на состојки кои сигурно ги имате дома – чај од камилица, мед и малку јаболков оцет.

loading...

Добро измешајте половина чаша јаболков оцет со лажичка мед и една чаша чај од камилица. Малку нека отстои, а пред спиење нанесете ја оваа смеса на лицето со помош на газа или памук. Друга опција е да измешате јаболков оцет со една таблета аспирин. Најдобро е да користите домашен јаболков оцет.

За најдобри резултати, најдобро е да ја нанесувате смесата која ќе ја одберете секојдневно, и наскоро ќе забележите дека акните ќе исчезнат, а кожата ќе стане мека и мазна.


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments