Осветен новиот храм посветен на Пресвета Троица

Сподели со своите пријатели

На ден кога православната црква го чествува празникот на Педесетница, во село Петралица, општина Ранковце,  се изврши осветување на новоизградениот храм посветен на Пресвета Троица.

Loading...

Чинот на осветување го изврши Поглаварот на Македонската православна црква, Архиепископот Охридски и Македонски г.г. Стефан, во сослужение со Митрополитите Кумановско – осоговски г. д-р Јосиф и Тетовско – гостиварски г. Јосиф.

Фото:кое.мк

Leave a Reply