Од вечерва – повисоки цени на горивата за 3 денари

Сподели со своите пријатели

Како што објави Регулаторната комисија за енергетика, од вечерва на полноќ, цените на горивата ќе бидат зголемени за три денари.

Loading...

Според новиот ценовник, Еуросупер БС-95 ќе се продава за 72 денара за литар, Еуросупер БС-98 ќе чини 74 денари и на Еуродизелот 57,5 денари за литар.

Се зголемува малопродажната цена и на Екстра лесното масло за домаќинство за 2,5 денари и ќе се продава по 46 денари за литар, како и цената на мазутот за 1,71 денар за килограм и ќе изнесува 29,63 денари за килограм.

Leave a Reply