МВР објави видео за ситуацијата во Гошинце по нападот (видео)

Сподели со своите пријатели

На социјалната мрежа Јутјуб, МВР објави видео запис од спроведен увид во ПС Гошинце по терористичкиот напад кој се случи вчера во раните утрински часови.

Loading...

Полициската станица е празна, а според објавите на медиумите, во регионот на Гошинце и Општина Липково се забележани полициски транспортери и зголемено полициско присуство.

Насловната фотографија е позајмена од Фејсбук профилот на Kumanova Sot, кои во најавата објавиле дека станува збор за снимени полициски транспортери на патот Опае – Слупчане.

Leave a Reply