Мажите кои конзумираат пиво имаат подобра ерекција

Сподели со своите пријатели

Сите мислат дека алкохолот ја намалува сексуалната моќ на мажите и тоа најверојатно е точно, но не важи и за пивото.

Постои верување, а според досегашните истражувања е и точно, дека алкохолот го намалува либидото и така на мажите им ја намалува сексуалната моќ.

Loading...

Внимателно со мастурбирањето – можете да станете зависник и да останете без ерекција

Сепак, најновото откритие на сексологот Кет Ван Кирк, се потпира на строго спротивна теза, која ќе ги израдува уживателите на пиво. Имено, неколку чаши пшиво, пред сексот, на мажите им помагаат да се искажат подобро во креветот.

Во војата книга „Решенијата за брачен секс: Вистински водич за спас на сексуалниот живот“, таа опишува четири начини на кои мажите можат да профитираат од пиењето пиво.

Image by Robert-Owen-Wahl from Pixabay

Можат да издржат подолго

Пивото ослободува големи количини фитоестроген, кој докажано го одложува оргазмот. Се работи за растителна материја во пивотот која делува слично каок женскиот полов хормон естроген.

Пет причини поради кои пенисот може да се намалува

Loading...

Интерзивна ерекција

Темното пиво е уште подобро од светлото, затоа што содржи голем процен на железо, кое ја поттикнува цирукацијата и доведува крв во пенисот па ерекцијата е подолга и поинтензивна.

5 најголеми машки сексулани стравови

Го намалува ризикот од инфаркт

Мажите кои секојдневно пијат пиво се поиздржливи во физичките активности отколку они кои воопшто не го конзумираат. Покрај тоа, пивопијците имаат 31% помал ризик од срцеви заболувања, инфаркт и мозочен удар, откриле италијанските научници.

12 пати посилен од вијагра: Гел со експлозив против импотенција

Подобро варење

Пивото врши урамнотежување на метаболизмот, што значи дека луѓето кои го пијат би не требало да имаат проблеми со нервозни црева за време на сексот. Богато е и со пробиотици и витамин Б кои поволно делуваат на варењето.

Image by Pexels from Pixabay


Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *