Кулеба: Рускиот напад со дронови предизвика значителна штета

Сподели со своите пријатели

Рускиот напад со дронови денеска предизвика значителна штета во регионот на Киев, некои делови се без струја, изјави Олексеј Кулеба, гувернер на Киевската област.

Loading...

Во раните утрински часови Русија ја нападна Украина со 35 дронови камикази, кои ја погодија критичната инфраструктура во Киев и целиот регион.

Ова е трет руски напад врз Киев во рок од шест дена.

Сите информации поврзани со најновите случувања со војната во Украина можете да ги прочитате ТУКА.