Не им верувајте на секој збор: 6 хороскопски знаци кои најдобро лажат

Сподели со своите пријатели

Близнаци

Loading...

Нивната неискреност честопати не е намерна, но сепак се случува затоа што Близнаците доста често се предомислуваат. Некако им е тешко да се држат до она што ќе го кажат, па честопати излегува дека се лажговци, дури и кога тоа воопшто не им било намера.

Рак

Припадниците на овој знак се многу креативни, што им овозможува брзо да смислуваат лаги. Раковите лажат кога се обидуваат да се извлечат од неволја, па на првиот знак дека се приближува неволја, лесно ќе смислат цело сценарио што ќе ги ослободи од обвиненијата.

Лав

Лавовите се драматични и нивната потреба да бидат во центарот на вниманието често ги инспирира да ги преувеличуваат нештата. Кога ќе го сторат тоа, тие само сакаат да бидат поинтересни, најмногу затоа што вистината им е здодевна.

Вага

Кога лажат, лажат за да ја зачуваат хармонијата за која толку многу се стремат. Се разбира, понекогаш зад нивните лаги се кријат злобни намери, но тие најчесто се обидуваат да бидат добри со секого, дури и по цена на вистината.

Loading...

Јарец

Јарците се практични суштества и нивните лаги им помагаат лесно да се извлечат од ситуација во која не сакаат да бидат. Јарецот попрво би рекол дека не пие кафе, отколку искрено да ѝ признае на девојката која го вика дека едноставно не му се допаѓа. Тие сметаат дека тоа е грижа за другите.

Риби

Пријателски и полни со сочувство, Рибите понекогаш ќе продолжат да ја играат маченичката карта, дури и ако треба да лажат за да бидат поубедливи. Рибите инаку се многу искрен хороскопски знак, поради што е уште потешко да се препознае дали лажат или не.


Leave a Reply