Ги зголемила градите 7 пати, имала 5 операции и 18 липосукции: Вака изгледа „барби“ од реалноста (ФОТО)

Сподели со своите пријатели

Алеира Авендано стана позната по многуте операции што ги имала, и гордо го носи прекарот „Латинската барби“.

Loading...

Досега имала 38 операции за кои отворено зборува, а нејзината желба е да изгледа повеќе како барбика, па затоа планира уште неколку корекции.

View this post on Instagram

Que color quieres q use para mi foto de navidad ????

A post shared by ? (@aleiraoficial_sexy) on

Поради својот изглед, таа се здружи во една телевизиска станица, каде ќе започне да работи како презентерка.

View this post on Instagram

Aquí yo tomando medidas ❤️❤️ @aleirabeautyspa

A post shared by ? (@aleiraoficial_sexy) on

„Ги зголемив градите седум пати, имав операција на носот пет пати, 18 пати имав липосукција, ги зголемив устата, ги корегирав забите, што и да било“, рекла Алеира.

View this post on Instagram

@aleirabeautyspa en #telehit los amo❤️❤️❤️

A post shared by ? (@aleiraoficial_sexy) on

„Инвестирав 200.000 долари во операции, но исто така и време, напор и посветеност. Никогаш не се плашев да одам под нож затоа што секогаш одев кај специјалист и истражував за постапката што ја правев”, додаде таа.

Покрај операциите што ги направила, Алеира носела и корсет за да го обликува своето тело и да изгледа што е можно подобро.

Корсетот го носела 23 часа на ден, 9 години, а го соблекувала само кога се капела.


Leave a Reply