Фабрика за плочки во Куманово осамна во пламен

Сподели со своите пријатели

Како што информира Регионалниот центар за управување со кризи, во текот на вчерашниот ден, ТППЕ Куманово бележи интервенција на опожарена фабрика за плочки во населба Доброшане.

Loading...

Противпожарните екипи според РЦУК интервенирале од 20,05 до 21,25 часот со едно противпожарно возило и пет пожарникара.

Од ТППЕ не се наведени податоци за причина за пожарот како и висината на материјалната штета.

Leave a Reply