Експлозија во фабрика за оружје во Велика Британија

Сподели со своите пријатели

Силна експлозија се случи во фабрика за оружје во Јужен Велс. Причината за експлозијата се уште не е утврдена.

Loading...

Експлозијата се случи на локација на BAE Systems, најголемата британска одбранбена фирма.

Во експлозијата нема повредени и нема опасност за локалното население.

– Точната причина за инцидентот се уште е под истрага – изјави портпаролката на BAE Systems.

Велшката служба за брза помош соопшти дека дошла на местото на настанот, но никому не му е потребна помош.