Двојничката на кралицата Елизабета дала отказ по нејзината смрт

Сподели со своите пријатели

Двојничката на кралицата Елизабета Втора вели дека по 34 години глумење на британскиот монарх во бројни серии и филмови, повеќе нема да ја врши работата од почит кон неодамна починатата кралица.

Loading...

Мери Рејнолдс додава дека ќе ги задржи комбинациите за да има сеќавање на жената која била како член на нејзиното семејство.

Рејнолдс (89), која живее во Епинг, Есекс, станала двојничка на кралицата Елизабета Втора во 1988 година, но од 17-годишна возраст луѓето ѝ кажувале дека многу личи на кралицата.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Активисти на Гринпис го прекинаа говорот на британската премиерка

Таа се појави во бројни ТВ програми, филмови и серии, како што се комедијата Bullseye во 1990 година и култниот Doctor Who во 1988 година.

Рече дека се чувствува среќна што личи на кралицата, но дека нејзините денови како каскадер се завршени.

– Голема привилегија е што личам на неа, бидејќи беше неверојатна. Заврши цела ера. Гледав телевизија претходниот ден и претчувствував некоја лоша вест, која дојде подоцна и ужасно сум тажен – вели Рејнолдс.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Активисти на Гринпис го прекинаа говорот на британската премиерка

Сите информации поврзани со најновите случувања во Велика Британија можете да ги прочитате ТУКА.