Два хороскопски знаци кои според интелигенцијата се издвојуваат од останатите

Сподели со своите пријатели

Земјените знаци се карактеристични за изразување практична интелигенција. Од друга страна, огнените знаци се најинтуитивните од сите други во Зодијакот, така што нивните водечки позиции се предодредени.

Сепак, два хороскопски знаци се издвојуваат со нивната надпросечна интелигенција – Водолија и Скорпија.

Loading...

Што лесно може да ги расплаче хороскопските знаци?

Астролозите тврдат дека ова се најпаметните хороскопски знаци и дека нивната интелигенција потекнува од две клучни причини.

Луѓето родени во знакот на Водолија имаат највисоко ниво на аналитичка интелигенција, што се мери со когнитивна способност и висок степен на интелигенција.

Луѓето родени во знакот на Скорпија се надарени со повеќе перцептивна интелигенција, тие се најдобри во реалното оценување и разбирање на светот како целина.

Што ги очекува хороскопските знаци по пандемијата?

– Ова не значи дека другите хороскопски знаци не се интелигентни. Тие се, но на свој начин. Близнаци и Вага имаат многу ментални способности – објаснува Нел Крабтри, астролог од Мајо школа за астрологија.

Од друга страна, Рак и Риби се најдобри во емоционалната интелигенција и тие многу добро ги препознаваат и судат за своите  и туѓите чувства.

Земјените знаци, Бик, Девица и Јарец покажуваат практична интелигенција, додека огнените знаци, Овен, Лав и Стрелец имаат тенденција да бидат најинтуитивните во Зодијакот. Ова ги прави совршен материјал за менаџерски позиции во бизнисот.

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *