Дамјановски: Апелирам до полицијата да излезе со официјално соопштение за Куманово (видео)

Сподели со своите пријатели

Како што веќе се запознаени граѓаните на Куманово, од ноќеска се блокирани улиците кои водат кон СВР Куманово, посочи на денешниот итен прес Зоран Дамјановски, градоначалник на Куманово, со апел до полицијата што поскоро да излезе со соопштение, за да меѓу граѓаните не се создава чувство на несигурност.

Loading...

– Индикативно е тоа што по вооружените дејства во населба Тоде Мендол, градот се врати во живот, за да од ноќеска, повторно се блокираат улици што кај граѓаните остава простор за паника, истакна Дамјановски.

Leave a Reply