Британија: Русија ги повлекува своите сили од Грузија и ги подготвува за Украина

Сподели со своите пријатели

Русија ги распоредува своите сили од Грузија со цел да го засили нападот врз Украина, соопшти британската воена разузнавачка служба.

Loading...

„Помеѓу 1.200 и 2.000 руски војници се прераспоредуваат во три баталјонски тактички групи“, соопшти синоќа британското Министерство за одбрана, пренесе Ројтерс.

 

Колку ја чини Русија војната во Украина?

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Гром погоди четири лица во близина на операта во Сиднеј