31.05.2019 12:46

Биолог ги шокираше научниците: На Марс има живот (ВИДЕО)


Пред четири милијарди години на површината на Марс имало река и езеро па дури и длабоки океани. Бројни астробиолози веруваат дека древниот Марс бил поволна колевка за живот од рана емја, но и дека сега на црвената планета има живот.

Кога Марс го изгубилс воето магнетно поле, Сончевата радијација ја отстранила некогаш густата атмосфера. Тој процес го претворил марс, во сув свет како што изгледа денес.

loading...

Бугарски професор тврди дека вонземјани киднапираат луѓе

Мајкл Финеј, еден од шефовите на проектот „The Genome Partnership“, тврди дека на Марс и денес има живот, ако го имало пред четири милијарди години.

– На марс не се случило ништо што целосно би го уништило животот. Значи, ако постои живот на Марс, можеби е сокриен, но сигурно се уште постои. Едно од најперспективните места за пронаоѓање на вонземскиот живот се наоѓа под површината на Марс, рекол тој.

Дали оваа воена снимка докажува дека постојат вонземјани? (ВИДЕО)

Иако на површината на Марс нема течна вода, под нејзината површина ја има во изобилство. Податоцит еза орбитата на Марс експрес, сугерираат дека големо езеро се наоѓа под јужниот пол на планетата. Постоетео метан на Марс укажување дека на планетата постоел живот во далечното минато.

Марс ги имал сите состојки потребни за живот: атмосфера, течна површинска вода и вегетација. Всушност, бил дом на интелигентна и софистицирана цивилизација.

Професор од Оксфорд го шокираше светот: Вонземјаните се вкрстуваат со луѓето

По катастрофата пред 500 милиони години, домородските интелигентни суштества, вклучително луѓе и суштества, заминале во подземјерто каде остатоци од тие култури се уште живеат, вели научникот.

loading...

© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments