13.05.2019 09:48

Бугарски професор тврди дека вонземјани киднапираат луѓе


Астрофизичарот Лучезар Филипов тврди дека во Бугарија се случуваат кидпанирања кои ги вршат вонземјаните, пишува бугарски „Телеград“.

Во текстот под насловот „Вонземјани киднапираат деца и девојки“, професорот Филипов рекол дека „посетителите од вселената ги интересираат постари лица, млади луѓе и деца“.

loading...

Професорот тврди дека многумина зборивале дека такви случаи се случуваат и во Бугарија, а последен бил наводно киднапирање на постар човек од село во регионот на градот Варна.

Тој вели дека пред некое време млада жена дошла кај него и рекла дека од нејзиното тело преку хирушки пат е отстрането паре метал.

– Беше шокирана, дојде со мајката и ми покажа мала плочка со квадратна форма. Извадена со перативен пат, рекол професорот.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments