Жител на Матејче се заканувал со огнено оружје

Сподели со своите пријатели

Триесет и осумгодишен жител на липковското село Матејче се заканувал со огнено оружје на двајца соселанин.

Loading...

– На 01.03.2024 во СВР Куманово, Н.М.(38) од село Матејче, општина Липково пријавил дека околу 21.00 часот во село Матејче, И.Н. од истото село, поради претходни недоразбирања, на него и неговиот брат му се заканувало со огнено оружје, информираат од Секторот за внатрешни работи Куманово.

Оттаму додаваат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Никола Ивановски

ПРОЧИТАЈТЕ И:  76-годишен кумановец завршил во болница по физичка пресметка