Земјотрес од 6,2 степени во близина на Нова Каледонија

Сподели со своите пријатели

Земјотрес со јачина од 6,2 степени според Рихтеровата скала ја погоди француската прекуморска територија Нова Каледонија, југоисточно од островот Лојалти во Тихиот Океан.

Loading...

Како што соопшти Германскиот центар за геологија (ГФЗ), земјотресот бил на длабочина од 10 километри, пренесе Ројтерс.