Замотајте ја косата во маица и разбудете се со локни (видео)

Сподели со своите пријатели

На Јутјуб се најде интересно видео за тоа како во домашни услови да ја намотате косата, а без притоа да користите витлери, преса или четка со фен.

Loading...

Постапката е многу едноставна.

На измиена коса, ставете производи за нега на влакното, а потоа со косата надоле, внимателно замотајте ја во маица според упутството што го дава девојката која од својата речиси рамна коса, направи убави локни.

Преспијте со маицата на глава и разбудете се со убава, кадрава коса.