Вукановиќ и Ефремовска со одлични резултати од Атлетски митинг во БиХ

Сподели со своите пријатели

Дијана Вукановиќ и Матеја Ефремовска од Атлетскиот клуб Куманово учествуваа на Атлетскиот митинг во Зеница, Босна и Херцеговина од каде се вратија со врвни резултати.

Loading...

 

 

Вукановиќ учествувавше на трката на 100м со пречки каде заврши како третопласирана, а со трето место се пласираше и во трката на 400м.

 

 

Loading...

Ефремовска во скок во далечина заврши на четвртата позиција.

Никола Ивановски


ПРОЧИТАЈТЕ И:  Кумановската полиција викендов казнила над 230 возачи