Во Русија 1.264 случаи на коронавирус, досега починати 4 лица

Сподели со своите пријатели

Бројот на потврдени случаи на коронавирус во Русија се зголеми за 228 во последните 24 часа, достигнувајќи бројка од 1.264.

Loading...

Според ТАСС,  коронавирусот е потврден во 62 региони на Русија, при што уште 114 случаи се пријавени само во Москва.

Бројот на починати од коронавирус во Иран достигна 2.517

Во исто време, персоналот за превенција од коронавирусот соопшти дека 49 луѓе се излечени од вирусот, а уште едно лице починало во Москва.

Така, бројот на смртни случаи во Русија од коронавирусот достигна четири.


Leave a Reply