ВМРО ДПМНЕ: Заев денес објави креирани и сечени материјали (видео)

Сподели со своите пријатели

Илија Димовски, член на Извршниот Комитет на ВМРО ДПМНЕ, денес по објавените материјали од страна на СДСМ, одржа прес конференција на која се обрати до лидерот на СДСМ, Зоран Заев.

Loading...

Ниту еден креиран, сечен и монтиран материјал тоа не може да го промени. Вашата политика носи само штета на граѓаните, на сите, и на целата држава.

Граѓаните го видоа тоа. Илјадници и илјадници излегоа на улиците на најголемиот политички собир во демократската историја на Македонија пред Собранието, за да ви покажат дека нема да дозволат вашето сценарио за дестабилизација да се реализира до крај. Готово е. Ќе мора да го прифатите тоа.

Leave a Reply