28.05.2015 13:21

Видео од спасувачката мисија на униформираниот полицаец од Куманово

Facebook Twitter Google+

Во текот на вчерашниот ден, полицаец од СВР Куманово, успеа да спаси повозрасна жена, која според првичните информации од полицијата во Куманово, ненадејно се лизнала и паднала во водите на река Кумановка на градскиот кеј.

Униформираниот полицаец скокнал во реката, кога по дојава од случајни минувачи било пријавено дека во водите се наоѓа непознато женско лице.

Loading...

Жената била пренесена во одделнието за хирургија, информираа од Итна Помош Куманово.


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments