Уредничката на РТ: НАТО е ус*ано. Немаат поим кој, со што и зошто ја погоди Полска!

Сподели со своите пријатели

Маргарита Симонјан, главен уредник на Russia Today и пропагандист на рускиот претседател Владимир Путин, на Телеграм го коментираше падот на ракетите врз Полска.

Loading...

Ракети убија две лица во полското село Пржеводов, на истокот на земјата и во близина на границата со Украина.0

„Сега Полска има свој регион Белгород. Што очекувавте? напиша Симонјан на Телеграм.

Покрај тоа, Симонјан објави на Твитер: „Добра вечер, 1962 година“.

 

 

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Пропагандистот на Путин: Ќе создадеме голем руски дом, ќе се прошириме во Полска и на Балканот

Пропагаторот на Путин го спомна Белгород, кој е руски град на околу 40 километри од границата со Украина.0

Loading...

Подоцна таа повторно се јави.

„Ако ова не е намерна провокација, има една добра вест. Земја на НАТО е толку лошо одбранета што секој случајно може да ја погоди со било што, а целото НАТО нема ни да знае кој ја погодил, со што и зошто“, напиша таа.