Украина: Гранатиран Никопол, оштетени згради и далноводи

Сподели со своите пријатели

Руските сили синоќа го гранатираа Никопол, при што беа оштетени неколку станбени згради и куќи, како и далновод и автомобили, изјави шефот на регионалната воена управа на Днепропетровск, Валентин Резниченко.

Loading...

Тој изјави дека руските сили истрелале повеќе од 40 проектили, пренесува Интерфакс Украина.

Во нападот нема повредени.

Сите информации поврзани со најновите случувања со војната во Украина можете да ги прочитате ТУКА.


ПРОЧИТАЈТЕ И:  Кремљ ја поздравува иницијативата на Ватикан за преговори со Украина